"З того дізнаються всі, що ви Мої учні, коли любов матимете між собою" (Ів. 13:35).  

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Грудень 2021     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 19
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

Загальні відомості про хор «Сяйво»

Хор «Сяйво» церкви Преображення ГНІХ заснований в 1992 році. Першу Службу Божу хор співав 19 грудня 1992 року під орудою дяка п. Миколи Ляха. В цей час активними хористами були – Дозя Слюсар, Марія Височан, Люба Гавдяк.

19 серпня 1994 року хор співав Службу Божу під час престольного свята Преображення Господнього. В хорі вже було більше співаків, а саме: Коссак Орися, Снятинська Марія, Гавдяк Марія, Лях Галина, Кошельник Стефанія, Ваньо Надія, Ярошович Ольга, Стевчак Марія, Дяків Надія, Коцюба Марія. Парохом в церкві був о. Іван Дуда, а згодом до храму був назначений о. Богдан Волошин і тоді виникла потреба диригента.

         Отець Іван Дуда запросив на цю посаду п. Наталію Фучило, яка мала музичну освіту (струнно-смичкове відділення ДДМУ), вона змогла працювати з хором більш професійно. Згодом вона виїхала з сім'єю в Канаду. 

         11 березня 2001 року до хору була запрошена викладач хорового відділу ДДМУ п. Марія Гірняк. Вона розпочала серйозну хорову роботу і хор зазвучав по-новому. Велася робота тривалий час над чистотою інтонації, строєм, ансамблем. Вивчаються нові частини з Літургії, нові духовні пісні. До хору прийшли молоді співаки, студенти, учні.

         В репертуарі хору Літургія зібрана з кращих зразків духовної музики В Матюка, А. Гнатишина, М. Вербицького, О. Кошиця, о. С. Сапруна, Г. Давидовського, Д. Бортнянського, І. Соневицького.

         Хор супроводжує співом церковні чини вінчання, панахиди, молебні, хресні дороги, а також бере участь у міських заходах, концертах колядок, пасхальних заходах.

         Майже кожного року організовуються поїздки до святих місць, монастирів, а саме: до Зарваниці, до Крехова, Гошева, Лаврова, Губичі, на прощу в село Биличі.

         На запрошення окремих священиків хор співав Літургію у с. Тухля Турківського району, с. Новий Витків Радехівського району і с. Губичі Дрогобицького району. Особливою подією в житті парафії і церковного хору було відкриття і вхід в новий храм, а також візит до Дрогобича  блаженнішого Патріярха Святослава, де хор співав архієрейську Службу Божу і «Молитву за Патріярха».

         В колективі хористи часто згадують і моляться за душі померлих хористів, а саме: Мазур Марію, Брухаля Михайла, Кирилів Ярослава, Кирилів Віру, Коссак Зеновію, Лагуш Володимира, Флюнт Володимира, Паску Ірину, Ярка Ореста.

         З перших днів заснування хору активними учасниками є: Лисий Михайло, Лиса Анна, Ярошевич Ольга, Хлопик Анна, Кучма Ярослав, Стевчак Марія, Ваньо Надія, Коссак Орися, Кошельник Стефанія, Городняк Марія, Коцюба Марія, Гладій С., Кучма Ярослав, Капко Любомир.

         Долучилися  згодом і молодші співаки, які беруть активну участь і сьогодні: Мащак Марія, Ланова Мирослава, Сов’як Євген, Беднарчук Йосиф, Баратяк Марія, Баратяк Ірина, Комаричин Марія, Ковальчишин Уляна, Босак Іван, Стахів Володимир, Пиляк Марія, Боцьорко Стефанія, Мелимуна Ольга, Молокус Володимир, Зіньченко Тарас, Голубець Ігор, Шологін Наталія, Горуцька Наталія, Хомишак Богдан, Ткач Марія, Савуляк Богданна, Штука Віра, Сов’як Зоряна.

         Довгі роки активну роботу в хорі проводив староста хору п. Любомир Капко. Він організовував всі поїздки колективу, тримав тісний зв’язок з кожним хористом і за це йому велика подяка. В зв’язку з тим, що п. Любомира обрано головою церковного братства, старостою хору одноголосно обрано п. Марію Мащак, яка також старанно виконує обов’язки старости.

 

Підготувала диригент хору п. Марія Гірняк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині