Для всього є свій час, за словом Еклезіяста, усьому час-пора (3, 1), але для молитви й псалмоспіву будь-який час підходить.   св. Василій Великий 4

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 156
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

У храмі Преображення Господнього відбувся благодійний концерт пам’яті о. Михайла Вербицького

З нагоди 200-річчя від Дня народження композитора, диригента, педагога, громадського діяча, автора музики державного гімну України, о. Михайла Вербицького, 22 березня, в храмі Преображення Господнього, відбувся благодійний концерт.

Твори Вербицького виконував Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина». Звучали частини творів «Єдинородний сину», «Святий Боже», «Алилуя», «Іжи херувими», «Милість мира», «Свят», «Тебе поєм», «Отче наш», «Достойно єсть». На завершення концерту спільно заспівали державний гімн України, музику до якого написав вищезгаданий композитор.

о. Любомир Митник, настоятель храму, привітав хоровий колектив, який вперше у храмі. «Вражені звучанням творів нашого великого композитора, священика, сина України, Михайла Вербицького. Направду, ніхто не посміє сказати, що Бог не любить Україну, коли є такі світочі, яких маємо пам’ятати, шанувати і продовжувати їхню справу», - звернувся зі словами вітання священик. «Сьогодні, дивлячись на тих молодих людей, котрі прийшли до нас, бачимо у них майбутнє України: справжньої, великої, сильної України», - додав проповідник.

За словами о. Любомира, «не раз нас засмучували різні сумніви: чи Україна відбудеться? Вона відбулася. І це так налякало ворогів, що вони вирішили зупинити це відродження, але їм цього не зробити, бо ми маємо цю невмирущу славу нашого народу», - наголосив священик.

«Бог буде завжди нам посилати героїв, великих подвижників, великих талановитих людей, коли ми будемо з Богом і будемо уповати на його святу волю», - так висловився о. Любомир про історичну тяглість поколінь, «які відстоювали, боролися, віддавали життя за свою землю, за свій народ і сьогодні продовжують це робити».

Наприкінці священик подякував колективу за те, що відтворили твори Михайла Вербицького і додав, «що ми не раз їх чуємо в храмі, де хори використовують ці твори у своїх літургіях, але сьогодні вони прозвучали для нас по-новому». Рівно ж подякував усім, хто залишився і склав свої пожертви, «усім небайдужим, тим, хто на фронті, тим, хто чекає своїх рідних з війни, тим, хто молиться і шукає своїх рідних, і тим, хто допомагає у свій спосіб, щоб приблизити цю нашу спільну перемогу».

Додамо, що під час благодійного концерту відбувалась збірка для військовослужбовців в зоні АТО.

Іванна Рижан

 

Довідка:

Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» заснований при Дрогобицькій філармонії весною 1946 року.

Створений ансамбль на основі Бойківської чоловічої капели, художнім керівником якої був Петро Ємець. Поступово була сформована танцювальна і оркестрова групи і прийнято на роботу декілька жінок-вокалісток. Спільна робота започаткувала ансамбль пісні та танцю, який свою назву отримав трохи пізніше.

Ансамбль «Верховина» - це професійний вокально-хореографічний колектив, що упродовж 60 років пропагує українське мистецтво, зокрема фольклор Прикарпаття. У складі ансамблю хорова, танцювальна та оркестрова групи. Творча робота в колективі підтримується стараннями диригента Світлани Урбан, керівника оркестру Галини Желіско та головним балетмейстером ансамблю Василем Кулактвським. Очолюють ансамбль «Верховина» (з 2002 р.) директор Зорян Ацедонський та художній керівник Світлана Майданик (з 2003 р).

За метеріалами: http://verhovyna.org.ua/ua/index.html22.03.2015

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині