На будь-який заклик тебе до молитви відповідай: Готове серце моє, - і перебувай на богослуженні аж до останньої молитви, маючи за велику для себе шкоду полишити її. Бо ж коли, споживаючи їжу для підкріплення своєї плоті, перебуваєш за трапезою невідлучно, допоки не наситишся, і без конечної потреби нелегко встаєш з-за столу, то чи ж не більше маєш ти залишатися до кінця духовної поживи й укріпляти душу молитвою?  (Святий Василій Великий)

  Празник Пресвятої Євхаристії
"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54). Свята Літургія, як Безкровна Жертва, це осередок культу й духовного життя Католицької Церкви. А це тому, бо на Св. Літургії доконується Тайна понад усі Тайни — Пресв. Тайна Євхаристії. Ватиканський Собор II-ий в догматичній конституції про Церкву називає Євхаристійну Жертву "джерелом та звершенням цілого християнського життя" (§11). А в декреті про Пресвітерів сказано: "Бо в Св. Євхаристії зміщається усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос, наша Пасха й життєдайний хліб, який через своє Тіло, — оживлене й оживляюче в Святому Дусі, —...
  Неділя Всіх Святих
НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ Восьма неділя після празника Пасхи, а перша після Зіслання Святого Духа називається неділею Всіх святих. Вона завершує коло рухомих свят. Цього дня наша Східна Церква віддає особливу почесть усім тим, які є плодом дарів Святого Духа. "У цей день, в неділю після П'ятдесятниці, — читаємо в синак­сарі цієї неділі, — святкуємо празник Всіх святих скрізь — в Азії, Лівії, Європі, на півночі й півдні. Цей празник наші божественні Отці установили й наказали святкувати після Зіслання Святого Духа, наче показуючи нам взір, як прихід всесвятого Духа вплинув на апостолів. Він освятив і зробив премудрими тих, що з нашої природи, щоб їх поставити на місце...
  Травневі молебні — значення і традиції
Травень у Церкві є місяцем, присвяченим ушануванню Матері Божої. Традиційні «маївки» — молебні, правлені по храмах, при гротах, капличках і придорожніх статуях Богородиці, включають у себе як головний елемент Лоретанську літанію.
  Вірш "Посвячення церкви Спаса"
Низький уклін тобі церковце, Від славних діточок твоїх, Що люблять тебе щирим серцем Співа тобі «Многая літ». Під мирним небом синім-синім Ряснить пшениця золота І короваєм – новим хлібом Завжди вітатимуть тебе.
  Свята Тайна Священства
  Навіщо ходити в храм щонеділі?
  Витяг з історії парафії Спаса у Дрогобичі
Перехід Перемишльської єпархії до унії наприкінці XVII ст. проходив у декілька етапів. Важливим моментом було скликання перемишльським єпископом Інокентієм Винницьким з’їзду духівництва і світської громадськості до Самбора на 3 квітня 1691 р. Собор мав за мету підкреслити, що унія у Перемишльській єпархії запроваджується добровільно, легітимно, за участю громадськості. Аналіз підписів на рішенні собору показує, що на зібранні були присутні представники від церковної громади Дрогобича. Ось підписи дрогобичан, які засвідчували згоду на перехід міських церковних організацій до унії: Василь Нєчвєдзанський (згідно пом’яника церкви Св. Трійці – вікарій цієї церкви Василь...
  Освячення храму
У Дрогобичі освячено відновлений Свято-Преображенський храм, який був зруйнований у 1963 році. 19 серпня на свято Преображення Господнього відбулось освячення храму по вул. Стрийській у м. Дрогобичі, яке здійснив преосвященний владика Юліан (Вороновський), єпископ Самбірсько-Дрогобицький у співслужінні митр. прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Івана Паньківа (декана Дрогобицького), прот. Любомира Митника (адміністратора парафії), прот. Богдана Волошина (сотрудника парафії) та близько 50-ти священнослужителів єпархії.
  Цвинтар на Задвірній
Всі дрогобичани добре знають вулицю, яка іменується славним ім’ям видатного політика, громадського діяча та визначного українського історика – Михайла Грушевського, нерідко люди цю вулицю, за старою звичкою називають її Радянською, але надзвичайно мало людей, які пам’ятають ту вулицю як Колійова Вижня (передмістя Задвірне). Колись вона носила саме таку назву. Кожного дня сотні місцевих жителів проходять чи проїжджають по ній, проте мало хто з них помічає цвинтар, що знаходиться на цій вулиці. Власне про нього хотілося би поговорити детальніше. Цей некрополь був цвинтарем при церкві Св. Спаса (Преображення).
  Фундаційна грамота


Поділитися з друзями


Календар

«     Січень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Оголошення


Статистика

Відвідувачів за сьогодні: 176
Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть:
Система Orphus Система Orphus

ЗВЕРНЕННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА «МАЙБУТНЄ НАШОЇ ЦЕРКВИ, УКРАЇНИ І НАРОДУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ОСВІТИ ТА ВИХОВАННЯ НАШИХ ДІТЕЙ»

Дорогі батьки, вихователі

та всі люди доброї волі, що займаєтеся вихованням дітей!

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до попередніх наказів міністерства – вилучаються відповідальні за світоглядні дисципліни комісії, зокрема: Комісія з філософсько-світоглядних дисциплін, Комісія з етики та Комісія з християнської етики. Ми глибоко стурбовані, що ці зміни можуть завдати шкоди якості та розвитку предметів світоглядного характеру в межах навчальних програм різних рівнів і, внаслідок цього, зведуть нанівець зусилля, спрямовані на цілісний розвиток дітей і молоді.

Упродовж уже майже тридцяти років предмети духовно-морального спрямування вивчаються в середніх і вищих закладах освіти України як обов’язковий предмет або як предмет за вибором. Їх впровадження в навчальні програми було вимогою українського суспільства після здобуття Незалежності України та відходу від комуністично-атеїстичного світогляду в напрямку демократичних цінностей, щоб гідність і права людини не лише декларувалися, а й реалізувалися. Розвиток якості викладання цих предметів – результат багаторічних зусиль громадян України – батьків, вчителів, педагогічних колективів, релігійних і громадських організацій, Церков.

Предмети світоглядного характеру, як-от «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Основи сім’ї», є відповіддю на виховні виклики, які стоять сьогодні перед українським суспільством. У системі освіти України вони, спираючись на християнські основи української ментальності, сприяють формуванню світогляду, ціннісних орієнтирів та моральної позиції дітей і молоді. Ці предмети мають міжконфесійний характер і спрямовані на формування загальнолюдських, соціально важливих, патріотичних переконань і навичок.

Задля покращення якості викладання предметів духовно-морального спрямування фахівці розробили програми та методичне забезпечення, які отримали затвердження Міністерства освіти та науки України. Розгляд і затвердження програм, підручників, методичних посібників, олімпіад та конкурсів здійснювали комісії при МОН України, які, властиво, і було нещодавно ліквідовано «з метою оптимізації». Постає запитання: які підрозділи Міністерства освіти і науки відповідатимуть за якість і розвиток цих предметів надалі?

Слід зазначити, що батьки мають право і обов’язок впливати на зміст навчальних програм, згідно з якими навчаються їхні діти. Неодноразово не тільки вони [батьки], а й релігійні та громадські організації висловлювали свої побажання і вимоги, щоб навчальні загальноосвітні програми включали предмети духовно-морального спрямування.  Діти і молодь мають право пізнавати Бога і моральні цінності та добровільно, з переконання їх приймати. Ісус Христос звертається до нас: «Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне» (Мт. 19, 14).

Сьогодні ми переживаємо часи тривоги, непевності, змін не лише через пандемію Covid 19. Це пов’язано й з іншими чинниками: війною, економічними, політичними та духовно-моральними викликами, які постають перед нашим  суспільством. Водночас бачимо, що нівелюються шляхи плекання культурних і світоглядних цінностей, які були сформовані тисячолітньою християнською традицією, що є основою української ідентичності. Натомість впроваджуються нищівні ідеології та програми, які є чужими для нашої культури, суперечать християнській моралі та обмежують гідність і свободу людини.

Гідність людини є основою її права на цілісне виховання: духовне, моральне, інтелектуальне, фізичне і суспільне. Шануючи гідність кожної особи, поважаємо її свободу і відповідальність, щоб вона, докладаючи зусиль і перемагаючи труднощі, правильно укладала своє життя. Цілісна особистість не лише відтворює знання, а й уміє самостійно критично мислити, уміє бути свобідною і відповідати за свої вчинки.

Вільна людина, яка має почуття гідності, не вагається брати на себе відповідальність, живе порядно, відзначається патріотизмом. Так вихована особа вміє використовувати на добро все, що здобула під час навчання і виховання. Через цілісне виховання розкриються її можливості у стремлінні до остаточної мети її життя, на благо іншим людям, нашій Державі та Богові.

Питання освіти і виховання – це питання безпеки і розвитку України. Нашою відповідальністю перед Богом і народом є ретельно й постійно дбати про зміст і якість навчання та виховання дітей і молоді. Суттєвим є, щоб освітній зміст передавався не всупереч християнському світогляду, а базувався на нашій тисячолітній християнській традиції та культурі.

Звертаюся до синів і дочок нашої Церкви, а також до всіх людей доброї волі! Прохаю вас, будьте щедрими у виховній та освітній ділянці життя і праці!

Благословення Господнє на вас!

 

† СВЯТОСЛАВ

 

Дано в Києві,

при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,

у день Святого священномученика Патрикія, єпископа Пруського, і тих, що з ним,

1 червня 2020 року Божого

 

Джерело: news.ugcc.ua


02.06.2020

 

 

 

 

 

 

Тишковичі - місце паломництва на Мостищині